Dzień Dziecka w Jednostce Wojskowej Polskich Sił Powietrznych

Głównym celem wycieczki była integracja dzieci ze szkół, które po wakacjach zostaną zamknięte z uczniami Szkoły Podstawowej im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku oraz Szkoły Podstawowej im. Pierre’a de Coubertina w Budach Siennickich.
Z opinii uczestników wnioskujemy, że dzień był udany. Dużą atrakcją  był już sam wyjazd,  na miejscu natomiast  numerem jeden był nasz „AIR FORCE ONE”  TU-154, każde z dzieci mogło zasiąść za jego sterami, nie mniejszym zainteresowaniem cieszyły się śmigłowce. Oczywiście obowiązkowo był obiad w wojskowym kasynie- według niektórych lepszy niż u mamy. Uczestniczyliśmy w  wykładzie przybliżającym zasady działania jednostki oraz przedstawiającym zawód pilota wojskowego.
Dla wielu dzieci był to pierwszy kontakt z lotniskiem i samolotami tym ciekawszy, że widziany od strony obsługi a nie pasażera. Mamy nadzieję, że wrażenia tego dnia zostaną na długo w pamięci dzieci, a emocje związane ze zmianą szkoły w gronie nowych przyjaciół będą dużo mniejsze.

Zapraszamy do galerii z imprezy