Piknik Militarny

Wspólnie z fundacją  Fun Kayak oraz fundacją Centrum Ochrony Środowiska  zorganizowaliśmy Piknik Militarny . Głównym celem imprezy była zbiórka środków na zakup pracowni językowej dla Szkoły Podstawowej im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku.
Już od rana na placu szkolnym działy się rzeczy niecodzienne, dzięki zaangażowaniu Pana Krzysztofa Łukaszewicza z fundacji Centrum Ochrony Środowiska na boisko szkolne przyjechał czołg a chwilę po nim pojazd opancerzony. W rozbijaniu obozu pomagali nam żołnierze z JW w Legionowie za co bardzo dziękujemy Panu Markowi Łyczkowskiemu.
Imprezę rozpoczęła Kompania Reprezentacyjna Wojska Polskiego pokazami musztry paradnej. Członkowie Warszawskiej Grupy Wysokościowej S12 wspólnie z Pogotowiem Ratunkowym z Nasielska przeprowadzili akcję ratownictwa drogowego popularyzującą pierwszą pomoc i wczesną defibrylację AED a przez cały czas trwania pikniku uczyli udzielania pierwszej pomocy. Fundacja Fun Kayak zaprezentowała sprzęt, ekwipunek oraz zdjęcia i filmy ze swoich wypraw. Miało to na celu zainteresowanie młodzieży kajakarstwem jako sposobem spędzania wolnego czasu. Następnym etapem współpracy z Fun Kayak będzie zorganizowanie Sekcji Kajakarstwa Turystycznego w Nasielsku. Nie zabrakło również naszych Ochotniczych Strażaków dzielnie wspierających Policję i firmę Pleban w utrzymaniu porządku podczas imprezy. Co prawda podpalili naszego Poloneza po przejściach ale szybko i sprawnie go ugasili i był to najbardziej spektakularny pokaz tego dnia. Podczas pikniku można było obejrzeć wystawę Wojów, posmakować grochówki z kuchni polowej, dla najmłodszych było wesołe miasteczko a dla wszystkich grał zespół Sunday.