Festyn sportowo-rekreacyjny z okazji Dnia Dziecka i Dnia Sportu Szkolnego

W środę 1 czerwca na terenie Szkoły Podstawowej im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku zorganizowano festyn sportowo-rekreacyjny z okazji Dnia Dziecka i Dnia Sportu Szkolnego. W tym dniu w całym kraju organizowane są różnego typu imprezy sportowe, rekreacyjne czy kulturalne z tej okazji. Podobnie było w nasielskiej podstawówce. Pogoda nam sprzyjała. Bezchmurne niebo i ciepłe promienie słońca sprawiły, że zabawa tego dnia była wyjątkowo udana.
Całą uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Agnieszka Mackiewicz, która złożyła uczniom życzenia z okazji Dnia Dziecka. Życzyła im powodzenia i sukcesów sportowych podczas mini olimpiady szkolnej. Zebrani zostali zapoznani z programem dnia, w którym klasy IV-VI rywalizowały o miano najbardziej usportowionej klasy w szkole w różnych konkursach sportowych na stadionie miejskim. Klasy 0-III wzięły udziału w koncercie muzycznym pt: „Przygody cyrkowego Clowna” ,a następnie bawiły się na boisku szkolnym. Wszyscy uczniowie mieli możliwość nieodpłatnego korzystania z Wesołego Miasteczka, w którym znajdowały się dmuchane zjeżdżalnie i zamki oraz inne atrakcje. Na zabawy w wesołym miasteczku były zaproszone wszystkie przedszkola z gminy Nasielsk. Wszyscy uczniowie, którzy brali udział w zmaganiach sportowych, mogli zregenerować swoje siły, spożywając smażone kiełbaski z bułeczkami.
Cała ta impreza nie byłaby możliwa bez wsparcia osób, dla których bardzo ważne jest dobro i szczęście naszych dzieci. Chcemy podziękować panu dyrektorowi NOK Markowi Tycowi i Prezesowi Nasielskiej Fundacji Wspierania i Rozwoju Edukacji Maciejowi Suwińskiemu za wsparcie i życzliwą pomoc przy organizacji festynu sportowo-rekreacyjnego z okazji Dnia Dziecka.
Ten wyjątkowy dzień jest od wielu lat wspierany przez prywatne przedsiębiorstwo Państwa Arciszewskich, którzy nieodpłatnie przekazują na rzecz dzieci wyroby masarskie (kiełbaski).
Informacja pochodzi ze strony internetowej szkoły