Drużynowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych w szachach 2023

21 maja w Szkole Podstawowej nr 2 im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku, odbyły się po raz drugi Drużynowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych w szachach 2023.
Organizatorem mistrzostw był Klub Szachowy Skoczek Pieścirogi. Współorganizatorami była nasza Fundacja oraz Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku.
Do udziału zgłosiło się 14 drużyn z 6 szkół podstawowych Gminy Nasielsk. Łącznie 63 zawodników oraz 8 przedszkolaków, którzy walczyli w klasyfikacji indywidualnej.
Wszyscy zawodnicy walczyli dzielnie do ostatniej rundy.
Po rozegraniu 6 rund klasyfikacja drużynowa przedstawiła się następująco:
1 miejsce – drużyna nr 1 ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stefana Starzyńskiego
2 miejsce – drużyna nr I ze Szkoły Podstawowej im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Starych Pieścirogach
3 miejsce – drużyna z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. por. Roberta Petersa i por Josepha Vigny w Nasielsku.
Gratulujemy!!!